User:AnnettEspinoza

From Mystcraft
(Redirected from User talk:AnnettEspinoza)
Jump to: navigation, search


Nasza oferta obejmuje usługę pozycjonowania stron internetowych dla firm z Warszawy. Poprawa widoczności Twojej firmy w Google to gwarancja zdobycia wielu nowych klientów.youtube.com Nasze działania pozycjonowania stron możemy ukierunkować lokalnie (np. na Warszawę lub na konkretną dzielnicę Warszawy), na całą Polskę czy na zagranicę. Lubimy podejmować wyzwania i nie boimy się pozycjonować na frazy o wysokiej konkurencyjności. Na pozycjonowaniu stron znamy jak mało w Polsce, gdyż byliśmy jedną z pierwszych agencji SEO (rok 2004).youtube.com Nasze bogate doświadczenie pozwala nam oferować usługi pozycjonowania serwisów WWW w Warszawie na bardzo wysokim poziomie. Z nami masz gwarancję, że [https://itholding.pl/pozycjonowanie/warszawa/ pozycjonowanie stron warszawa] strony będzie wykonanie rzetelnie i bezpiecznie. Cenimy sobie współpracę z klientem na każdym etapie pozycjonowania (optymalizacja strony, artykuły eksperckie czy link building). Każda nasze zlecenie na pozycjonowanie jest traktowane indywidualnie i wyjątkowo. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość : aktualnie oferujemy pakiet SEO POWER 3.0 czyli pozycjonowanie bez limitu fraz. Czyż to nie fantastyczna oferta?


Pod uwagę brana jest więc nie tylko sama liczba linków, ale też to, czy pochodzą z serwisów o wysokiej jakości, z dużym autorytetem. Nie bez znaczenia jest także tematyka witryny - link ze strony o tematyce modowej do wizytówki firmy budowlanej wygląda podejrzanie i nie jest dobrym pomysłem. W tym przypadku chodzi o czynniki przede wszystkim „techniczne" - na przykład szybkość ładowania się serwisu, budowę adresów url poszczególnych podstron i kategorii, brak błędnych przekierowań czy odpowiednio dostosowana wersja mobilna. Warto podkreślić, że od 2015 roku jednym z najważniejszych czynników, jest tak zwany „RankBrain" - algorytm bazujący na sztucznej inteligencji, który ocenia zapytania użytkowników, wyszukując najbardziej pasujące do nich witryny. RankBrain potrafi „zinterpretować" bardziej skomplikowane zapytania użytkowników nie tylko na podstawie słów kluczowych, ale także kontekstu zapytania. W 2018 roku Google wprowadziło aktualizację o nazwie „mobile first index".


Obecnie ogromny wpływ na wysokie miejsce witryny ma jej wersja mobilna: to ona jest oceniana przez Google w pierwszej kolejności. Jeżeli nasza strona nie jest dostosowana pod urządzenia mobilne, pozycje w wynikach wyszukiwania i ogólna widoczność będą znacznie niższe, niż mogły by być. Jak wygląda sam proces? Wiemy już, czym jest pozycjonowanie, jakie może przynieść korzyści oraz jakie przykładowe czynniki wpływają na popularność strony w wyszukiwarkach. Jak jednak powinien wyglądać profesjonalnie przeprowadzony proces budowania widoczności w Google? Poniżej przedstawiamy podejmowane działania krok po kroku. Najlepszy system, który określa skuteczność działań związanych z SEO jest Google Search Console. Usługa ta jest darmowa, łatwo się w niej poruszać, ale co najważniejsze -narzędziem tym sprawdzisz dane na temat widoczności Twojej strony prosto z zasobów Google oraz uzyskasz wiedzę o konkretnych linkach do niej. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności marketingowej - także działań SEO - należy opracować strategię.


Staranny research i przygotowania umożliwiają wybranie najlepszych metod działania oraz dostosowania ich do specyfiki marki, branży i potencjalnej konkurencji. Pracując nad słowami kluczowymi (ang. keyword) pamiętaj, że czasem lepsze efekty SEO otrzymujesz, kiedy hasło jest rzadziej wyszukiwane. Ilość ruchu do uzyskania na wysokich pozycjach przy trudnym słowie kluczowym, które będziesz musiał podnosić w rankingu dobrymi linkami, to nie gwarancja sukcesu. Czasem uda się osiągnąć potencjał pokazywany przez narzędzia, czasem nie, gdyż pokazują one jedynie szacunki na podstawie swoich własnych algorytmów, a analizę opierają na niepełnych danych. Czasem po prostu warto zdecydować się na hasła, które mają mniejszą konkurencyjność, ale gdy znajdą się na one na wysokich miejscach przyniosą może mniejszy ruch, za to będą mieć lepszy współczynnik konwersji od tych ogólnych wyrażeń.


Na tym etapie warto zlecić wykonanie audytu całej witryny, który umożliwi zdiagnozować ewentualne czynniki, mogące obniżać jej widoczność (na przykład znaleźć błędne przekierowania, braki tekstów alternatywnych czy zduplikowane treści). Kolejnym krokiem powinno być rozpoczęcie działań on-site, dotyczących udoskonalenia samej konstrukcji witryny. Od czego zależy dobór elementów do poprawienia? W zależności od tego, czy będzie to pozycjonowanie sklepu internetowego czy lokalne dla małej wizytówki firmowej na rynku lokalnym ilość pracy będzie się różnić.youtube.com Czasem koszt niektórych optymalizacji (np. długi czas ładowania witryny) będzie w dużej mierze zależny od tego jak zbudowana jest witryna i osiągnięcie wyniku 100/100 pkt w Google Page Speed Test będzie niemożliwe.


Warto wtedy zobaczyć, jakie wyniki osiągają firmy znajdujące się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google dla interesującego nas słowa kluczowego i optymalizować swoją witrynę w zbliżony sposób. Dzięki temu efekty działań będą dobre i można sporo zaoszczędzić. Pamiętajmy też, że optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych dotyczy całości witryny - liczy się nie tylko strona główna, ale także podstrony, które wyświetlą się w wynikach organicznych wyszukiwarce internetowej na interesujące nas frazy kluczowe. Co jeszcze jest ważne? Ważne jest również dążenie do poprawy UX (user experience - czyli ogółu doświadczeń użytkownika ze stroną). To na tym etapie udoskonala będzie na przykład wersja mobilna strony czy prędkość jej ładowania.


Czy każda strona musi zostać zaindeksowana w Google? Pamiętajmy, że nie wszystkie podstrony muszą być zgłaszane do indeksowania przez Google. Raczej nie prowadzi się działań w Google dla podstron tj. polityka prywatności, strona „program partnerski" czy strona plików cookies. Można spokojnie wyłączyć ich indeksowanie (w kodzie strony lub w pliku robots.txt). Z jakich narzędzi warto skorzystać? Podczas optymalizacji witryny przydatne będą na pewno narzędzia tj. Google Analytics, Google Search Console, Surfer SEO czy Senuto. Niektóre z nich są płatne, ale jeśli zależy nam na top 10 wyników wyszukiwania warto w nie zainwestować. Jeśli serwis istnieje już od dawna, w pierwszej kolejności powinny zostać poprawione dotychczas zamieszczane na nim treści.


Usunięte muszą zostać wszystkie duplikaty, publikowane teksty w niektórych przypadkach będą przeredagowywane albo inaczej formatowane, czasem może pojawić się potrzeba przepisania ich od nowa. Każda treść w serwisie powinna powstać w oparciu o słowa kluczowe, na które ma być wyświetlana w Google, dlatego do każdej z nich należy w pierwszej kolejności zadbać o dobór fraz kluczowych, a następnie nasycić odpowiednio nimi tekst. Co ważne, słowa kluczowe nie powinny pojawiać się w tekście w nienaturalnej formie czy zbyt często - przeoptymalizowanie tekstu jest równie błędne jak brak optymalizacji. Powstałe teksty należy odpowiednio sformatować (nagłówki Hx, pogrubienia, punktowanie) oraz uzupełnić o multimedia (zdjęcia, wideo).


Nie tylko wpłynie to pozytywnie na odbiór treści przez użytkownika, ale także uwiarygodni informacje umieszczone w tekście dla robotów wyszukiwarki Google. Dopiero gdy strona zostanie odpowiednio przygotowana, można przejść do kolejnego kroku: zdobywania linków do witryny. Warto pamiętać, że Google uznaje za spamowy każdy link zyskany sztucznie - według wytycznych Google dla webmasterów tworzenie wartościowej treści dla użytkownika samo przyciągnie linki. Oczywiście, ma się to nijak do rzeczywistości 🙂 Dlatego każdy link, który pozyskamy do domeny może spowodować, że otrzymamy za niego karę (jest to łamanie wytycznych Google). Dlatego istotne jest analizowanie na bieżąco widoczności strony i wyłapywanie takich sytuacji, a także zdobywanie linków z jak najbardziej różnorodnych źródeł (dywersyfikacja) oraz unikanie wszelkich schematów linkowania. Najbardziej wartościową formą link-buildingu jest content marketing zewnętrzny: a więc publikowanie wysokiej jakości artykułów, zawierających link do domeny, na portalach zewnętrznych, które są dobrze pozycjonowane oraz są chętnie odwiedzane przez użytkowników.


Takie postępowanie przynosi najlepsze rezultaty, wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Inne, tańsze sposoby zdobywania bazy linków, to publikowanie krótszych, mniej wartościowych tekstów, pisanych stricte pod Google i publikowanie ich na tańszych serwisach oraz tak zwany marketing szeptany. Oczywiście sposobów na pozyskanie linków do witryny jest znacznie więcej. Warto stosować jak najwięcej z nich, aby profil zebranych linków był jak najbardziej różnorodny. Wtedy ryzyko otrzymania kary od Google będzie minimalne. Na tym etapie działalność SEO spotyka się często z działalnością content marketingową. Zdobywanie nowych słów kluczowych oraz wzmacnianie widoczności na dotychczasowe, wymaga stałego publikowania nowych treści. To między innymi stąd tak popularne w ostatnich latach stało się prowadzenie bloga firmowego, który stanowi integralną część witryny firmowej.


Długie, wysokiej jakości teksty, w których zawarte są odpowiednie słowa kluczowe, poprawiają pozycje strony w wynikach wyszukiwania i budują dodatkową widoczność. Jednocześnie jednak pełnią także inne zadania: budują wizerunek marki eksperckiej i wspomagającej oraz mogą stanowić content w social mediach (na przykład wpis z bloga firmowego można opublikować na swojej stronie na Facebooku - i zyskiwać w ten sposób dodatkowy ruch). W przypadku wpisów wewnętrznych ich jakość jest szczególnie ważna, wystawiają one bowiem opinię marce. Cząstkowa analiza wyników może być przeprowadzana na bieżąco (aby udoskonalać metody działania), dopiero jednak po kilku miesiącach można w pełni zaobserwować skutki działań SEO. Po tym czasie warto sporządzić szczegółowy raport, analizujący między innymi widoczność strony, wzrost ruchu, wzrost miejsca w wynikach wyszukiwania, współczynnik odrzuceń, współczynnik konwersji (o ile to możliwe). Na podstawie raportu wytyczane są dalsze ścieżki działań. W tym miejscu należy zaznaczyć, że powyższy plan został przedstawiony w wersji uproszczonej.


W istocie niektóre działania - zwłaszcza link - building, rozbudowa tekstów oraz analiza wyników - prowadzone są równolegle. Nie można też mówić o etapie finalnym i „końcu pozycjonowania". Raz zdobyta widoczność nigdy nie jest dana na zawsze, a konkurencja nie śpi. Nowe treści trzeba publikować regularnie, konieczne jest ciągłe zdobywanie nowych linków (także dlatego, że część zdobytych linków ulega utracie np. gdy domena z linkiem przestaje działać) oraz dostosowywanie strony pod zmieniające się wymagania Google. Ile kosztuje usługa dla strony, a ile dla sklepu internetowego? Sprawnie przeprowadzone działania SEO generują wysoki ruch z Google i wysokie zyski dla firmy. Wymagają jednak sporych inwestycji, szczególnie na starcie.


Nie ma uniwersalnego cennika na działania SEO - każda firma jest inna, ma inną konkurencję, możliwości i zasoby.youtube.com Dlatego tak ważne jest przygotowanie strategii, która uwzględni indywidualne możliwości firmy i na ich podstawie dobierze działania, które okażą się skuteczne. Na tej podstawie można wycenić działania i określić szacunkowy budżet usługi. Z jakich elementów składa się budżet na pozycjonowanie? Każdy z tych elementów kosztuje. Czas pracy specjalisty SEO średnio wyceniany jest na ok. 100 zł za roboczo godzinę pracy - oczywiście stawki te różnią się w zależności od doświadczenia czy specyfiki pracy. Jak widzimy, przy pozycjonowaniu stron potrzebujemy zespołu osób o różnych profilach, stąd koszty takich działań mają dość sporą rozpiętość.


Dodatkowo warto zwrócić uwagę na koszty zewnętrzne, jak np. publikacje w serwisach (oczywiście im lepszy serwis, tym wyższa cena za publikację).youtube.com Dlatego właśnie niemożliwe jest skuteczne prowadzenie działań w Google za 200-500 zł miesięcznie. Rozsądnym budżetem wyjściowym, który należy przyjąć, jest 1000 zł netto dla firm działających lokalnie - należy jednak pamiętać, że to często tylko bazowe prace, które zapewnią nam pierwsze efekty. Oczywiście w przypadku firm działających globalnie lub sklepów internetowych, gdzie istnieje silna konkurencja, kwota ta będzie kilkukrotnie większa. Rozsądnie jest jednak dostosować cały koszt do pełnego spektrum potrzeb firmy - zakresu działań, dokładnej analizy biznesu i samych możliwości Klienta. Czy usługi SEO za 200 zł mają sens?youtube.com Często można spotkać się z ofertami za mniejszą kwotę.


W serwisie Allegro każdego dnia można znaleźć nowe oferty już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Wiedząc, ile pracy, czasu i wiedzy wymaga pozycjonowanie, czy są one bezpieczne i skuteczne? Czy w takim zakresie jest miejsce na skuteczne działania? Czy oferta za 200 zł mam realna wartość? Czy zdobędę klientów dzięki takiej usłudze?youtube.com Na te pytania każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Usługi SEO raczej są kosztowne i z tym trzeba się liczyć. Jeśli szukasz skutecznego pozycjonowania stron internetowych to podczas wyboru agencji, która ma wykonać usługę nie kieruj się ceną. Agencja SEO, która zna się na swojej pracy będzie droga, ale skuteczna.


To długofalowa inwestycja, która ma być źródłem nowych klientów w przyszłości. Pamiętaj, tylko specjaliści w temacie dobiorą precyzyjne lub kompleksowe działania, które będą wartościowe dla poprawy wyników Twojej strony. Ustalając ranking firm do współpracy sprawdź referencję i klientów agencji, a następnie porównuj cenę.youtube.com Jak osiągnąć sukces, czyli jak wygląda dobre SEO? Warto tutaj podkreślić, że osiągnięcie efektów zależy m.youtube.com Słowa kluczowe (czyli zapytania wpisywane w wyszukiwarkę), z myślą o których optymalizujemy stronę, muszą być starannie dobrane pod kątem oferty: inaczej użytkownik wejdzie na stronę, ale szybko ją opuści, gdy odkryje, że nie znajdzie na niej tego, czego szuka. Zwiększymy więc ilość ruchu na stronie, ale nie współczynnik konwersji.